Editovat

Jak probíhá rekonstrukce jádra?

Rekonstrukce bytového jádra je provázena nutnými stavebními úpravami, které alespoň z počátku naprosto znemožní běžné fungování domácnosti. Je-li to důvod, proč s rekonstrukcí bytového jádra váháte i Vy, možná Vám pomůže, když si dobu trvání rekonstrukce bytu ověříte v našem zjednodušeném časovém harmonogramu. Vždy pochopitelně záleží na celkové náročnosti dané rekonstrukce. Bytová jádra renovujeme již 10 let. U nás si můžete být jistí, že dohodnuté termíny vždy dodržíme!

 

Původní stav jádra před rekonstrukcí

Klasické panelákové (umakartové) bytové jádro. Z hlediska dispozice měl klient zájem o rozšíření koupelny i kuchyňské linky. Proto bylo v místě původní chodbičky propojující vstupní halu bytu a kuchyň navrženo nové WC a tím došlo ke zvětšení požadovaných prostor.

 

Návrh a 3D vizualizace

Po zjištění Vašich požadavků s Vámi vypracujeme jednoduchý projekt a zároveň dle Vašich klientských výběrů (zařizovacích předmětů, obkladů, dlažeb a pod.) zhotovíme 3D vizualizaci nového zděného jádra.

Den 1.

Jakmile jsou vyřízeny všechny formality (a je podepsána smlouva), můžeme začít. Hned ráno začíná vybourání stávajícího jádra a demontáž původní elektroinstalace a instalatérských rozvodů. Veškerý stavební odpad rovnou vynášíme z bytu a odvážíme na skládku k ekologické likvidaci. V druhé části dne potom dopravíme na místo stavební materiál, který budeme v následujících dnech potřebovat.  

Den 2.

Druhý den započneme s výstavbou nového jádra. Zdi stavíme z pórobetonových tvárnic Ytong o síle 5 – 12,5 cm (podle potřeby). Na konci dne spojíme příčky se stropem polyuretanovou stavební pěnou.

Den 3.

Nyní je potřeba provést nové rozvody elektřiny, vody, odpadů a topení. Všechny rozvody se zasekávají do zdi a je přitom pořizována detailní fotodokumentace, kterou Vám poskytneme současně s předáním stavby. V této fázi také připravujeme rozvody pro případnou novou kuchyň, má-li přiléhat k novému jádru a bylo-li tak dohodnuto ve smlouvě.

Den 4.

V tento den probíhají začišťovací zednické práce. Nejdříve zazdíme všechny průrazy a drážky po instalacích a poté vyzděné příčky z obou stran potáhneme sklovláknitou tkaninou (perlinkou) a stavebním lepidlem. Pokud bylo dohodnuto vybudování sádrokartonových podhledů, provádí se tento den.

Den 5.-6.

Nyní přichází na řadu obkládání stěn koupelny a případně také kuchyně. Zároveň provádíme sádrování a broušení sádrokartonů a srovnání podlahy. Neobložené plochy a vnější stranu jádra rovnou vymalujeme. Pokud jde vše tak jak má, usadíme a podezdíme také vanu.

Den 7.

Sedmý den se usadí WC a zbytek dne se potom nese ve znamení položení dlažby a spárování.

Den 8.

Kompletace koupelny, montáž baterií, silikonování vany (sprchového koutu), umyvadla a WC a další nutné dokončovací práce.

Den 9.

Konečně přichází poslední den celé rekonstrukce bytového jádra. Potom co napravíme všechny nedodělky, sbalíme všechno nářadí, odvezeme poslední zbytky stavebního odpadu a předáváme dílo spokojenému majiteli.

Shrnutí 

Zde jsme Vám popsali ve stručnosti ideální průběh rekonstrukce. Některé stavební procesy mají své technologické postupy a je třeba dbát na jejich dodržení včetně předepsaných technologických pauz. I nezbytná posloupnost pracovních postupů pak může celkovou dobu rekonstrukce ovlivnit. Dle celkové náročnosti celého projektu však s Vámi vždy předem domluvíme termín, který je pro nás závazný a který vždy dodržíme!

Na Vaši otázku rádi odpovíme. Napište nám:

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti