Editovat

Jak probíhá rekonstrukce kuchyně?

Rekonstrukce kuchyně je provázena nutnými stavebními úpravami, které alespoň částečně omezí běžné fungování domácnosti. Jedná-li se o rekonstrukci kuchyně, která je spojená s rekonstrukcí celého bytového jádra (nejčastější případ je panelákové umakartové jádro), pak je třeba počítat s tím, že byt se stane na několik dnů zcela neobyvatelným. Je-li to důvod, proč s rekonstrukcí váháte i Vy, možná Vám pomůže, když si dobu trvání rekonstrukce bytu ověříte v našem zjednodušeném časovém harmonogramu. Vždy pochopitelně záleží na celkové náročnosti dané rekonstrukce. Bytová jádra renovujeme již 10 let. U nás si můžete být jistí, že dohodnuté termíny vždy dodržíme!

Původní stav

Klasické panelákové (umakartové) bytové jádro. Zde byla navíc celá kuchyň obložena dřevem. Z hlediska dispozice měl klient zájem o rozšíření koupelny i kuchyňské linky. Proto bylo v místě původní chodbičky propojující vstupní halu bytu a kuchyň navrženo nové WC a tím došlo k zvětšení požadovaných prostor.

Návrh a 3D vizualizace

Na základě požadavků klienta vypracujeme jednoduchý projekt a zároveň dle Vašich klientských výběrů (použitý materiál a barvy, podlaha, spotřebiče a pod.) zhotovíme 3D vizualizaci nové kuchyně. Nechte si od nás vyhotovit grafický návrh nové kuchyně, o které jste vždy snili. Náš technický specialista vám vytvoří 3D realistickou vizualizaci, která přesně ukáže, jak bude nová kuchyňská sestava vypadat. Naše 3D vizualizace jsou od následně zhotoveného díla téměř k nerozeznání. Výsledek tak bude podle vašich představ. Domluvte si proto schůzku v naší kanceláři.

Den 1.

Jakmile jsou vyřízeny všechny formality (a je podepsána smlouva), můžeme začít. Hned ráno začíná vybourání stávajícího jádra a demontáž původní elektroinstalace a instalatérských rozvodů. Veškerý stavební odpad rovnou vynášíme z bytu a odvážíme na skládku k ekologické likvidaci (můžeme doložit příslušným dokumentem). V druhé části dne nebo podle náročnosti demontáže následující den potom dopravíme na místo stavební materiál, který budeme v následujících dnech potřebovat.  

Den 2.-5.

Druhý den započneme s výstavbou nového jádra. Zdi stavíme z pórobetonových tvárnic Ytong o síle 5 – 12,5 cm (podle potřeby). V následujících dnech připravíme nové rozvody vody a elektřiny. Zdi potáhneme sklovláknitou tkaninou (perlinkou) a stavebním lepidlem. V případě úpravy stropu formou sádrokartonových podhledů a instalace např. bodových světel je třeba počítat s dalším dnem navíc.

Den 6.-8.

Pokud jde vše hladce a nevyskytnou se nepředvídatelné okolnosti, pak již nic nebrání tomu, abychom do roviny vyrovnali podlahy speciální podlahovou stěrkou a následující den položili novou podlahovou krytinu. Pokud se volí do nové kuchyně kombinace (např. nejčastěji dlažby a jiné krytiny), pak je třeba opět počítat s jedním dnem navíc, ve kterém dochází ke spárování položené dlažby. Hladké stěny a strop pak pochopitelně také vymalujeme.

Den 9.-11.

Za předpokladu, že byla celá rekonstrukce naplánována tak, aby byly jednotlivé komponenty kuchyňské linky v době započetí prací již vyrobeny, pak během dalších tří dnů celou kuchyňskou linku sestavíme. Elektrikář zapojí nové vestavěné spotřebiče a namontuje zásuvky a vypínače. Instalatér připojí přívod vody, vodovodní baterii, myčku i odpady.

Den 12. 

Na závěrečný den celé rekonstrukce připadá rámcový úklid a předání zhotoveného díla našemu zákazníkovi. Tímto krokem pak celá rekonstrukce končí.  

Shrnutí

Zde jsme Vám popsali ve stručnosti ideální průběh rekonstrukce. Některé stavební procesy mají své technologické postupy a je třeba dbát na jejich dodržení včetně předepsaných technologických pauz. I nezbytná posloupnost pracovních postupů pak může celkovou dobu rekonstrukce ovlivnit. Pokud rekonstruujeme zároveň celé bytové jádro, pak především obkladačské práce WC a koupelny mohou zabrat více času. Částečně jiný postup prací je také u rekonstrukcí kuchyní ve starších rodinných domech. Dle celkové náročnosti celého projektu však s Vámi vždy předem domluvíme termín, který je pro nás závazný a který vždy dodržíme!

Na Vaši otázku rádi odpovíme. Napište nám:

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti